Ako ostať v anonymite pri sčítaní

Autor: Pavol Žibrita | 24.5.2011 o 0:00 | (upravené 24.5.2011 o 12:29) Karma článku: 9,16 | Prečítané:  2702x

Bol raz jeden kráľ a ten mal troch synov. No trón mohol zdediť len jeden a tak dal kráľ synom úlohu. Mali pretekať na koňoch, a koho kôň príde do cieľa posledný, ten sa stane kráľom. A kráľoviči sadli na kone a začali sa slimačie dostihy. Keď už takto pretekali týždne a cieľ bol ešte ďaleko, stretli po ceste jednu babičku, ktorá sa veľmi čudovala, ako to závodia. Ked jej svoju úlohy porozprávali, babička sa srdečne rozosmiala a nieco kráľovičom poradila. A potom, sa začali preteky ako o život. Viete ako znela rada?

Vymente si kone. To bola rada nad zlato. Aspoň pre tých troch kráľovičov, inak by im závod trval možno aj niekoľko rokov.

O sčítaní sa toho teraz píše dosť, a prečo by aj nie. Niekto zistil, že to nemusí byť až také anonymné ako nám to bolo prezentované, a ikeď to možno vačšine ľudí je aj tak šuma fuk, predsalen sme zásadoví. Čo na tom že z katastra si vieme nájsť kopec informácii, telefónne zoznamy sú plné "anonymných" ľudí, v blízkej krčme sa všetci poznajú a tak ďalej.

Každopádne vyšli články, ktoré upozorňujú že anonymita ščítania nie je zaručená, následne články, ktoré hovoria opak a potom sa začali trúsiť články od blogerov k danej problematike (asi je ich viacej). A tento nie je výnimkou.

Chcem Vám predostrieť nápad, ako sa ščítať a pritom zostať v anynomite. Aby bola aj ovca celá, aj vlk sýty. A možno to už tušíte z úvodu tohto článku. Jediny problém anonymity sčítania (okrem údajov v nich) sú totiž čiarové kódy, pomocou ktorých môžete byť spatne identifikovateľní. Ak máte nejakého dobrého známeho, alebo známych, môžete si medzi sebou identifikátory vymeniť (aj elektronické). Ak je to naozaj anonymné, nič by ste tým nemali porušiť. Suma sumárum budú mať všetky údaje čo chcú. A čo, že identifikátor, ktorý je v Bratislave ma napísané údaje z Prešova a naopak?

A možno je už na takýto nápad neskoro a všetci sme spočítaní.

Aktualizované 12:17:

Ako som bol upozornený, v elektronickej verzii sa vraj nevypĺňa bydlisko, a vlastne ani v papierovej. Takže kódy je asi lepšie vymienať si s niekým v tej istej obytnej časti (sídlisko v meste).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?